Światłowód 400 Mb/s

Kluczowe punkty

Podpisywanie umów elektronicznie

Najlepsza cena na rynku

Infolinia 24 H

Światłowód

Cena regularna

126.00zł

Cena promocyjna

44.90zł
Długość trwania umowy

24 miesięcy

Opis

Oferujemy Internet światłowodowy o prędkości pobierania danych 400 Mb/s. Zastanawiasz się, czy jest to odpowiednia propozycja, odpowiadająca Twoim potrzebom? Aby Cię przekonać, wyjaśnijmy, jak działa światłowód i co go wyróżnia

Czym jest Internet światłowodowy?

Internet światłowodowy to połączenie sieciowe, w którym nośnikiem dla danych jest światło. Medium przez które przepływa światło transmitujące dane jest zazwyczaj włókno szklane. Niemniej jednak rolę tę mogą odgrywać również tworzywa sztuczne. Światłowód jest zbudowany tak, aby nie zakłócać przepływu światła podążającego z olbrzymią prędkością. Co więcej, światłowód jest odporny na zakłócenia zewnętrzne. Jakby tego było mało, nie dochodzi do utraty sygnału, ponieważ wiązki światła odbijają się od ścianek przewodów, pozostając w ich wnętrzu.

Niezawodny szybki Internet światłowodowy

Interesuje Cię szybki Internet, który nie będzie zawodził w najmniej oczekiwanych chwilach? W takim razie wybierz światłowód, który z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań.  Internet światłowodowy 400 Mb/s to jedna z najskromniejszych naszych ofert w tej kategorii. Warto jednak podkreślić, że w porównaniu z innymi technologiami, jest to prędkość niezwykle wysoka. Przykładowo, Internet mobilny, zapewniający pobieranie danych na poziomie 100 Mb/s, przedstawiany jest przez operatorów jako ultra szybkie. Również inne technologie, nie tylko te bezprzewodowe, oferują o wiele wolniejsze połączenie. Prawda jest bowiem taka, że najszybszy Internet, to światłowód!

  • Światłowód
  • Internet do 400 Mb/s
  • Instalacja za 1 zł
  • Możliwość podpisania umowy elektronicznie
  • Umowa na 24 miesiące

Szczegóły pakiety

Internet Internet 400 Mb/s
Internet Internet 400 Mb/s
Pobieranie 400Mb/s
Wysyłanie 100Mb/s
Limit przesyłania danych Brak

Kanały

Wybierz ten pakiet

FAQ

E-FAKTURA – co to jest i jak ją zamówić?

E-faktura to nic innego jak faktura za usługi przesyłana mailowo. Większość klientów korzysta właśnie z tej formy fakturowania, jeśli chcieliby Państwo zacząć otrzymywać e-faktury należy zgłosić to mailowo na adres biuro@jmdi.pl prośba przesłana być powinna z e-maila, który znajduję się w systemie (najczęściej to ten, który został podany na umowie).

EBOK- co to jest?

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta Poprzez Ebok macie Państwo wgląd do wystawianych faktur, historii płatności jak i swoich danych. Logując się do EBOK można również dokonać tzw. szybkiej płatności poprzez system Blue Media. Zapraszamy do Panelu Klienta >>  

Internet na połączeniu Wi-fi działa wcale, wolno lub przerywa. Co zrobić?

W takiej sytuacji dobrze zacząć od restartu prądowego routera (ok. 1 min. powinna wystarczyć) Jeśli po włączeniu działanie sieci wi-fi nie ustabilizuję się należy zweryfikować czy sygnał po stronie dostawcy świadczony jest poprawnie, aby to zrobić wypinamy główny kabel internetowy z portu WAN/Internet routera (najczęściej oznaczony jest innym kolorem) i przepiąć go bezpośrednio do odpowiedniego wejścia w komputerze. Następnie uwierzytelniamy urządzenie w sieci, w tym celu otwieramy przeglądarkę internetową (np. FireFox lub Chrome) na pasku u góry przeglądarki wpisujemy adres 10.1.10.32 i wciskamy Enter. Uwierzytelnienie urządzenia w sieci odbywa się poprzez podanie nr abonenta, nr PESEL oraz oznaczeniu opcji „Dodaj nowe urządzenie” Po ok. 5 min. i odświeżeniu połączenia (wypięciu i wpięciu kabla internetowego) połączenie z internetem będzie aktywne. W celu przeprowadzenia prędkości łącza można skorzystać ze strony www.speetest.net Łącząc się w ten sposób spadki prędkości łącza i zerwanie internetu nie powinno występować. Jeśli po stronie dostawcy usługa świadczona jest poprawnie należy zweryfikować działanie sieci Wi-Fi. Do tego celu służą aplikacje takie jak „Wi-Fi Analyzer” zazwyczaj są one dostępne bezpłatnie, do pobrania na smartphony. Na podstawie wskazania aplikacji można ustawić kanały sieci radiowej (ustawienia właściwych kanałów sieci radiowej można dokonać na str. konfiguracyjnej routera, najczęściej adres tej strony to 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 dokładne informacje znajdują się w instrukcji urządzenia)

Właściwe ustawienie Routera

Aby router działał poprawnie w naszej sieci konieczne jest ustawienie (dostępne na stronie konfiguracyjnej urządzenia) „Dynamicznego” bądź „Automatycznego” pobierania adresu IP (w niektórych urządzeniach określone jako DHCP). Jeśli strona jest w języku angielski prawidłowe ustawienie to „Dynamic” bądź „Automatic” IP. Niektóre urządzenia wymagają również ustawienia tzw. trybu autentykacji połączenia bezprzewodowego ( WPA2- Personal) Pozostałe ustawienia zależą od Państwa ( jest to np. wybór nazwy sieci i hasła) W celu skonfigurowania urządzenia najlepiej użyć opcji „Szybka konfiguracja”/”Quick Setup”

JMDI Korzyści

Jeden światłowód a tyle korzyści !

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast