Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi w domu?

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi?

Pokazujemy jak w paru prostych krokach możesz przyśpieszyć swoje Wi-Fi.

Wiemy bardzo dobrze jak zakłócony sygnał Wi-Fi może stać się przeszkodą w ważnej rozmowie na Zoomie, spotkaniu na Teamsach, streamowaniu seriali, filmów lub ściągnięciu ulubionej gry komputerowej. W dobie Internetu bez limitu i szybkiego światłowodu wszelkie zakłócenia powodują chaos i poirytowanie. Co możesz zrobić, aby temu zapobiec?

Polecamy wykonać następujące kroki:

  • Zrestartuj modem / Router Wi-Fi

    Zrestartowanie modemu/ Routera przerwie stare zadania zwalniające procesy, a jednocześnie zaktualizuje sterowniki.
    W momencie wyłączenia urządzeń warto odłączyć połączone z nimi komputery, a po około minucie włączyć i ponownie zalogować w zrestartowanej już sieci. Aby się upewnić, że ma się najlepszy Internet domowy restartowanie jest zalecane kilka razy w roku.

  • Upewnij się, że Router znajduje się w dobrym miejscu

    Internet bezprzewodowy działa tam, gdzie docierają jego fale. Każdy duży obiekt, grube ściany, podłoga, sufit lub meble powodują zakłócanie sygnału. Ważne jest, aby Router nie był schowany w szafie, szafce, czy metalowej skrzynce.
    Nasi specjaliści doradzają, aby Router znajdował się w środku mieszkania, na wysokości ok 1-1,5 m, możliwie jak najdalej od murowanej, betonowej ściany oraz kuchni, ponieważ wszelkie metalowe obiekty powodują rozproszenie sygnału i słaby zasięg. Najmniej przeszkód oznacza wzmocnienie sygnału Internetu bezprzewodowego.Są różne rodzaje Routerów, jeden odbiera sygnał lepiej ustawiony poziomo, a inny pionowo więc rekomendujemy kierować się zaleceniami producenta na opakowaniu.

Dostosuj pasmo częstotliwości

Działanie Routera opiera się na przesyłaniu fal radiowych o specyficznych częstotliwościach: głównie 2,4 GHz oraz 5 GHz. Gdy owe fale są zakłócane lub blokowane może pojawić się problem z sygnałem Routera.

Częstotliwość 2.4 GHz jest najpopularniejsza wśród częstotliwości bezprzewodowych, służąca sprzętom elektronicznym takim jak: kamery, odtwarzacze multimedialne, głośniki Bluetooth, kuchenki mikrofalowe, smartfony i inne dlatego często jest przeciążona.

Natomiast pasmo 5GHz jest o wiele mniej popularne, nie używają go sprzęty domowe, ani starsze modele sprzętu, dzięki temu siła i stabilność sygnału jest wyższa. Nasi specjaliści polecają Router Tp-Link Archer C64 AC1200 obsługujący standard Wi-Fi 802.11ac Wave2 – 867 Mb/s w paśmie 5 GHz i 400 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Cztery anteny jakie posiada dbają o stabilne połączenia bezprzewodowe i optymalny zasięg sieci. A Technologia MU-MIMO umożliwia łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie, co sprawia, że wydajność routera wzrasta dwukrotnie.

Przedłuż zasięg twojej sieci Wi-Fi

Jeśli Router znajduje się w najlepszym położeniu, ale nadal masz problemy z połączeniem w niektórych obszarach to zalecamy wypróbowanie urządzeń, które zwiększają zasięg sieci.

Wifi Booster, czy wzmacniacz Wi-Fi, zalecany dla domów o powierzchni powyżej 100 m2.

Wzmacniacze sygnału Wi-Fi umieszcza się w ,,martwej strefie” , aby przekierowywać sygnały w to miejsce.

Przewodowy punkt dostępu: podłącza się wtedy do routera kabel Ethernet, który rozdysponowuje sygnały LAN jako przedłużenie do Routera tworząc nowe punkty dostępu.

System Wi-Fi Mesh, który znajduje się w naszej ofercie, jest rozwiązaniem przy skomplikowanym rozkładzie domu, a jego przewagą nad Boosterem jest wzmocnienie sygnału Wi-Fi , nie w jednej, a wielu strefach.

Wi-Fi jest fenomenalnym rozwiązaniem, ratującym od licznych kabli dodatkowo zbierających kurz. Warto jednak pamiętać, że połączenie za pomocą przewodu jest stabilniejsze niż Wi-Fi, polecane jest więc podłączenie kablem Ethernet-owym najczęściej używanych urządzeń stacjonarnych. Ich moc zapewnia najmniej przeszkód i usprawnia działanie Internetu Nie przez przypadek ta metoda jest najczęściej używana przy pracy zdalnej i przez informatyków 🙂

Kategorie

Skip to content